Prosinec 2017

PF 2018

15. prosince 2017 v 13:29

Marion - dotaz!

7. prosince 2017 v 17:36
Dotaz:
Dobrý den, pane doktore Jonáši. V prvé řadě Vám gratuluji k dalšímu posunu v oblasti detoxikační metody. Prostě kdo umí, ten umí. Uvažuji o zakoupení přístroje Marion, bohužel, už se na mě nedostalo v první sérii, ale určitě si objednám v druhé sérii. Než tak ale učiním, zajímalo by mě, jakou můžu čekat reakci při prvním použití Marionu, co se bude dít v organismu? Děkuji za odpověď.
Ing. Václav Potměšil


Odpověď:
Dobrý den
Ano, při používání elektronického přístroje Marion je potřeba vědět, co se děje v čistěném organismu. Člověk může mít pocit, že mu aplikace Marionu nesvědčí, ale přitom půjde jen o neznalost čistících pochodů. Mezi prvními účinky se setkáme s rozbíjením solných krust a vylučováním biogenních solí (nejde o sůl kuchyňskou). Tento proces je naprosto nutný, bez něj se očistné procesy nedostanou do hloubky. Je-li jich velké množství, může dojít ke dráždění močových cest, střeva nebo dýchacích cest. Je však třeba trpělivě čekat, než se všechny vrstvy solných krust vyloučí a odkryjí ukryté mikroorganismy i jiné toxiny. Na tom všem Marion pracuje při každém spuštění programu. Doba, než se organismus vyladí na optimální úroveň, je individuální. Od jednoho dne až do jednoho roku. Pak se již organismus občasnou aplikací Marionu udržuje trvale v homeostáze a mírné výkyvy okamžitě odstraní.
Není na závadu, přesvědčit se jednou za čas, zda tomu tak opravdu je.
MUDr. Josef Jonáš


Alkalizující koupele – důležitá prevence pro vaše zdraví!

1. prosince 2017 v 15:34
Po padesátileté praxi v lékařství považuji za velmi důležitý komplexní přístup ke zdravotnímu problému.
Mimo vrozených dispozic, se na zdravotních potížích vždy podílí životospráva, psychohygiena, životní styl, společenské i rodinné klima a další faktory. To je většině lidí známo, ale jen málokdo ví, že téměř sto let se řeší jev, který má velmi úzký vztah k našemu zdraví, a to acidobazická rovnováha. Zjednodušeně řečeno, tkáně našeho organismu se nesmí nacházet v silné alkalóze ani acidóze, nebo-li kyselosti. Organismus však obvykle má tendenci k překyselení. Důvod je jednoduchý, vzniká v něm mnoho kyselin a kyselých produktů. V organismu tak musí nutně docházet k jejich neutralizaci. Ta probíhá díky alkalickým iontům, což jsou vždy velmi důležité minerální látky. Překyselení organismus okrádá o nezbytné minerály a stopové prvky. Mezi alkalické ionty patří mimo jiné vápník, důsledky si dokážete představit.

O stupni zakyselení rozhoduje člověk stravou, stresem či nadměrnou tělesnou nadváhou. V naší civilizaci stoupá spotřeba kyselinotvorných potravin; cukru, masa…, podstatně pomaleji stoupají zásadotvorná zelenina a ovoce.

Při reakci mezi kyselinami a zásadami vznikají soli, které se obvykle v různých tkáních a orgánech vyskytují v podobě solných krust. Pod nimi se nachází různé toxiny a mikroorganismy. Elektronické zařízení Marion je schopné tyto krusty rozbíjet.


Kyselé soli se z krust uvolňují do tělesných tekutin; krve, lymfy, hlenu, žluči, moči, potu. (Vzpomeňte na Hippokratovo učení o tělesných šťávách). Vylučovací, drenážní aktivita organismu nemusí stačit. Dochází k dráždění močového měchýře, dýchacích cest či střev, toxiny a solemi. Organismu je třeba v očistě, v odkyselení, pomoci. Ideálním pomocníkem jsou koupele v jedlé sodě nebo alkalických solích, jako jsou např. soli mrtvého moře. Samozřejmě také v bylinách, slatině a jiných alkalizujících materiálech. Kdybych byl majitelem lázní, určitě bych zavedl alkalizující kádě. Je to velmi prospěšná věc, viděl jsem řadu lidí, kteří začali alkalizující koupele užívat intenzivně a obrazně řečeno"vstali z hrobu". My musíme vystačit s vanou, případně se škopkem vody s rozpuštěnou sodou. Nebo jako já, který má s koupelemi v alkalické vodě mnoho zkušeností, se speciální saunovou kádí.

Koupel v jedlé sodě
Do přiměřeně teplé vody rozpustíme čajový hrnek sody. Dá se sehnat snadno, v drogeriích, v lékárnách nebo přes internet. Ve vodě pak ležíme minimálně 1 hodinu. Kupodivu voda nevychladne, neboť se zahřívá chemickou reakcí mezi alkalickou sodou a kyselým tělem. Četnost koupelí zvolíme sami, podle své intuice. Koupel má osvěžující, ozdravující a kosmetické účinky.


K odsolování je potřeba také dostatečně pít vodu, aby se soli dobře rozpouštěly a vylučovaly z těla. U koupelí je důležitá vytrvalost a pravidelnost.
Alkalizující koupele jsou jedním z komplexních přístupů k prevenci a ozdravění.
Tudíž zpátky do vody, nikoliv na stromy :-)

MUDr. Josef Jonáš